Sport w Adamowie

Adamów, który obecnie jest siedzibą gminy położonej w powiecie łukowskim, w przeszłości posiadał prawa miejskie. Utracił je w roku 1869, jako jedno z wielu miast, które dotknęły represje władz carskich po upadku powstania styczniowego.

Wieś i gmina Adamów dobrze się jednak rozwijają. Mieszkańcy chętnie korzystają z dostępnych rozrywek, na przykład z szerokiej oferty sportowo-rekreacyjnej. Na terenie gminy znajduje się kilka boisk piłkarskich, na których rozgrywane są liczne mecze. Piłka nożna cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i pośród osób dorosłych. Wielu mieszkańców Adamowa decyduje się także na grę w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną bądź tenis stołowy. Na terenie gminy nie brakuje również osób zainteresowanych bieganiem oraz kolarstwem. Dostępne są tutaj bardzo dobre warunki dla pasjonatów tych dyscyplin sportowych. Dla nastolatków oraz dorosłych interesującą propozycję stanowi także kulturystka. Wiele osób uważa to bowiem za bardzo dobry sposób na wyrzeźbienie ładnej sylwetki, która ma ogromny wpływ na samopoczucie. Z myślą o nich powstały tu liczne sklepy z odżywkami dla sportowców.

2647435719_340f521148

Sport cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Adamowa między innymi ze względu na to, że aktywność fizyczna jest obecnie promowana przez szkoły oraz inne instytucje. Ludzie zdają sobie sprawę z tego, że sport ma istotny wpływ na zdrowie, wygląd oraz na samopoczucie psychiczne. Oczywiście, dla mieszkańców Adamowa istotne jest także to, że sport to bardzo dobry sposób na spędzenie wolnego czasu oraz na poznanie nowych osób.

adamow