Aktywne spędzanie wolnego czasu w Adamowie

Wieś i gmina Adamów położone są w województwie lubelskim, w południowej części powiatu łukowskiego. Przepływają tędy dwie rzeki- Grabówka i Czarna, które tworzą dorzecze Wieprza. Gmina obejmuje obszar prawie 10000 hektarów, a zamieszkuje ją niemal 6000 osób.

Położenie gminy sprawia, że nie brakuje w niej idealnych miejsc do pikników na łonie natury, jazdy na rowerze czy długich spacerów. Taka aktywność cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Piknik z rodziną lub przyjaciółmi, wspólny spacer bądź wycieczka rowerowa to dla mieszkańców Adamowa bardzo dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Przez teren gminy przebiegają szlaki turystyczne, które są znakomitą propozycją dla wszystkich sympatyków dalszych pieszych wypraw. Dużą zainteresowaniem cieszą się także biegi. Wiele osób bierze udział w maratonach, których trasa przebiega właśnie przez Adamów. Mieszkańcy mogą także korzystać z boisk, które są przystosowane do gry w piłkę nożną i ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę. Sporty te cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród osób w różnym wieku. Kulturystka to natomiast propozycja, z której korzystają przede wszystkim dorośli mieszkańcy gminy Adamów. Interesującą propozycję stanowią także zajęcia taneczne oraz fitness, które organizowane są przez Gminne Centrum Kultury w Adamowie.

SPO048

Warto wspomnieć o tym, że bardzo duże znaczenie w promowaniu aktywnego trybu życia mają działania podejmowane przez szkoły oraz inne instytucje, które działają na terenie gminy Adamów.

adamow