Atrakcje w Adamowie

Adamów to niewielka miejscowość położona na terenie województwa lubelskiego, w powiecie Łukowskim. Sama wieś zamieszkiwana jest przez ponad 2000 osób, natomiast na terenie gminy żyje niespełna 6000 osób. Od 1869 Adamów nie posiada praw miejskich. Wbrew pozorom jednak jest to bardzo interesujące miejsce.

Przez gminę Adamów przebiegają szlaki turystyczne. Wędrówka nimi to bardzo dobry sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu i podziwianie tutejszych krajobrazów. Możliwe jest także zorganizowanie pikniku, na przykład nad jedną z dwóch przepływających przez gminę rzek. Piękne okolice stwarzają też dobre warunki do spacerów i wycieczek rowerowych. Interesującymi propozycjami dla zwolenników aktywnego trybu życia są liczne sklepy sportowe, a także obiekty sportowe, w których można uprawiać takie dyscypliny jak piłka nożna, kulturystka czy siatkówka.

Ważną rolę w życiu mieszkańców Adamowa odgrywa Gminny Ośrodek Kultury, w którym organizowane są interesujące wydarzenia dla osób w różnym wieku. Ogromne znaczenie ma także Biblioteka Publiczna w Adamowie, z której korzysta znaczna część mieszkańców. Dzieci i młodzież mają natomiast zapewnione bardzo dobre warunki do edukacji, ze względu na działającą tutaj szkołę podstawową, gimnazjum oraz zespół szkół ponadgimnazjalnych.

Pasjonaci historii znajdą w Adamowie na przykład zabytkowy kościół, który został z zbudowany na przełomie XVIII i XIX wieku. W przeszłości w Adamowie działała też gmina żydowska. We wrześniu 1939 roku toczyły się tutaj natomiast walki z Niemcami.

adamow